پنج پر

معمولا هر صندلی دارای ی پایه به نام پنج پر می باشد، که به هر کدام از پره ها یک چرخ نصب می گردد. پنچ پر ها با ظاهر، جنس و اشکال متفاوت زیادی تولید می شوند که هر کدام ظاهر متفاوتی با دیگری دارد، اما همه پنج پر ها یک وظیفه را بر عهده دارند ه آن ایستایی صندلی و چرخش 360 درجه چرخ ها است.

انواع پنج پر

1. ساده ترین نوع پنچ پر، پنج پر پلاستیکی است.

  1. معمول ترین نوع پنچ پر، پنچ پر آلومینیومی است.

  1. بهترین مدل پنچ پر، پنچ پر دایکاست است.

 

 

و در انتها یکی از بهترین پنج پرها، پنج پری است که به مکانیزم صندلی متصل باشد.

 

 چرخ ها

یکی از مهم‌ترین اجزاء صندلی‌های اداری چرخ صندلی است، زیرا تمامی وزن صندلی و همچنین فردی که بر روی آن نشسته است به این چرخ‌ها وارد می‌گردد، همچنین چرخ صندلی در سهولت حرکت صندلی بسیار مهم است پس در نتیجه همواره به سلامت چرخ صندلی خود دقت فرمایید.

معمولاً در پایه صندلی پنج چرخ وجود دارد، این چرخ‌ها در مدل‌های گوناگونی موجود می‌باشند مانند: چرخ صندلی پیچی، چرخ صندلی پیمی و پایه ثابت می‌باشند. به مرور زمان و با استفاده از صندلی چرخ‌ها خاصیت خود را از دست داده و حرکت آنها دچار مشکل می‌شود، در این مواقع تعویض چرخ صندلی باعث می‌گردد تا صندلی به حالت اولیه بازگردد و مجدداً قابل استفاده باشد. صندلی‌های اداری به دو دسته کلی چرخ دار و ثابت وجود دارند که می‌توان با تعویض چرخ صندلی با پایه ثابت و بلعکس آنها را به هم تبدیل نمود